Czym jest zbiornik akumulacyjny ?

Urządzenia grzewcze, znajdujące się w domach, przyczyniają się do wytwarzania oraz emisji energii cieplnej. Rozważasz w jaki sposób zaoszczędzić na ogrzewaniu w domu, w którym mieszkasz, lub budując nowy? Do jednej z opcji oszczędzania zalicza się  zbiornik akumulacyjny, potocznie zwany buforem. 

Zbiornik buforowy, magazynuje ciepło wytwarzane przez czynnik grzewczy, mówiąc prościej – magazynuje wodę, która zasila ogrzewanie domu. Mamy dwie opcje do wyboru: możemy wybrać zbiornik prosty lub kombinowany.

Zbiornik prosty, w swoim wyposażeniu nie posiada wężownic. Wykonany z nie emaliowanej stali, z powodu braku narażenia na korozję. Ich największą zaletą, jest możliwość podłączenia do kilku źródeł energii. Bufor kombinowany, posiada wężownice, dzięki temu jest możliwość podłączenia go, do kolejnych źródeł ciepła. 

Zbiorniki, świetnie sprawdzą się przy tradycyjnych grzejnikach, pompach ciepła czy ogrzewaniu podłogowym. 

Zasada działania

Jest stalowym pojemnikiem, w kształcie walca, który magazynuje wodę, a przez to energię cieplną. Głównym jego zadaniem, jest gromadzenie podgrzanej ciepłej wody użytkowej i uwolnienie dopiero, kiedy będzie potrzebna aby ogrzać dom. Dzięki temu, że posiada izolację termiczną, znacznie ogranicza utratę ciepła, w wyniku czego może je oddawać przez długi czas.

Bufor, świetnie stabilizuje temperaturę, pomiędzy centralnym ogrzewaniem a kotłem, właśnie dlatego , jest to bezpieczne rozwiązanie. Mechanizm  który posiada, skutecznie zapobiega przed ewentualnym przegrzaniem kotła, nie pozwala aby woda się w nim zagotowała. 

.

Zbiornik akumulacyjny – dla kogo?

Zbiorniki akumulacyjne, są przede wszystkim dla osób, które chcą jak najbardziej wykorzystać potencjał swoich maszyn grzewczych. Jest to duża wygoda dla tych, którzy chcą zgromadzić kilka źródeł ciepła.

Bufor, zdecydowanie można określić jako samoobsługowy. Nie wymaga ręcznego sterowania. Zbiornik akumulacyjny, to przede wszystkim oszczędność, dzięki niemu uzyskujemy najlepsze efekty spalania węgla czy drewna, co skutkuje niższe wykorzystanie opału o nawet 30%. 

Layer 153 Czym jest zbiornik akumulacyjny ?